2024 m. pavasarinės Europos testavimo savaitės akimirkos

Europos testavimo savaitė

Gegužės 13 – 17 d. mes, Paramos fondas “RIGRA”, kartu su Lietuvos medicinos studentų organizacija asociacija (LiMSA), Kauno miesto socialinių paslaugų centru ir Šv. Domininko globos namais prisijungėme prie pavasarinės Europos testavimo savaitės

Akcijos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į infekcines per kraują plintančias ligas, jų plitimo kelius ir apsisaugojimo būdus. Taip pat, šios savaitės metu padidiname testavimo apimtis, vykstame atlikti testus į kitas įstaigas ir organizacijas.

Paramos fondo “RIGRA” žemo slenksčio kabinete atlikti testai 19-ai asmenų, Kauno m. soc. paslaugų centro Laikino apgyvendinimo ir Laikino apnakvindinimo skyriuose – 35-iems, o Šv. Domininko globos namuose – taip pat 35-iems asmenims. 

Iš viso per šią testavimo savaitę atlikti testai 89-iems asmenims. Nustatyti 5 teigiami hepatito C atvejai. Visi ŽIV, hepatito B ir sifilio testai buvo neigiami. 

Susitikimas su kolegomis

Europos testavimo savaitės proga į svečius pasikvietėme Kauno miesto socialines paslaugas teikiančių įstaigų darbuotojus. 

Ilgametė mūsų darbo parodė, kad neretai socialiniai darbuotojai praktiškai nežino kokiu būdu galima užsikrėsti, o kada laisva bendrauti su galimai užsikrėtusiu asmeniu yra saugu. Nežinia neretai sukelia baimę – darbuotojai bijo užsikrėsti patys ir turi savo šeimas, mažamečių vaikų, kuriuos taip pat bijo užkrėsti. Susitikus ir pakalbėjus su mūsų darbuotojais, baimė po truputį dingsta. Ta proga, darbuotojai vieni su kitais susipažįsta, gali geriau sužinoti ką veikia mūsų įstaiga ir kodėl būtina teikti žemo slenksčio paslaugas. 

Ypatingai džiaugiasi gavę žinių apie infekcines ligas įstaigų, kuriuose klientai gauna paslaugas su apgyvendinimu, darbuotojai. Susitarėme, kad reikalui esant pas mus galima atvykti atlikti atrankinius momentinius testus jų klientams, konsultuoti ir nukreipti gydymo paslaugoms.

Taigi, ir šį kartą buvo naudingai praleistas laikas.