Visą savaitę – galimybė nemokamai pasitikrinti dėl ŽIV ir hepatito C

Europos testavimo savaitė 2022 pavasaris(2)

Paramos fondas “RIGRA” jungiasi prie tarptautinės iniciatyvos – Europos ŽIV ir hepatitų testavimo savaitės. Visą darbo savaitę – nuo gegužės 16 iki 20 d. 11:00 – 15:00 val. bus atliekami nemokami, anonimiški ŽIV bei hepatito C greitieji testai. Norintieji pasitestuoti laukiami Paramos fondo “RIGRA” socialinių paslaugų centre, adresu Partizanų g. 5, Kaunas. Testavimas vyksta be išankstinės registracijos. Per kelias minutes sužinokite savo ŽIV ir hepatito C statusą. 

Europos testavimo savaitė (angl. European Testing Week) – dešimtus metus vykstanti, šimtus organizacijų visoje Europoje suburianti iniciatyva, kuria siekiama plėsti ŽIV ir virusinių hepatitų testavimo galimybes, didinti visuomenės informuotumą bei akcentuoti kuo ankstyvesnio infekcijos nustatymo naudą. Ši iniciatyva vyksta du kartus į metus – organizuojama pavasarinė ir rudeninė akcija.

ŽIV ir virusiniui hepatitui C būdinga ilgai trunkanti besimptomė ligos eiga, todėl žmonės daug metų nejaučia jokių simptomų ir nežino, kad yra užsikrėtę bei gali užkrėsti kitus. Laiku nediagnozavus šių infekcijų ir nepaskyrus gydymo, ligos eiga progresuoja, atsiranda alinantys simptomai ir gresia ankstyva mirtis. Specialistai skaičiuoja, kad Lietuvoje savo ŽIV statuso nežino apie 200 užsikrėtusių žmonių

Daugiau apie ŽIV ir hepatito C testavimą galite sužinoti ČIA

Su mumis susisiekti galite: tel. +37068717462, el. p. fondas.rigra@gmail.com